Stínící technika Rolux se dělí na mnoho druhů. Nejpoužívanějším druhem jsou horizontální žaluzie, které se už nachází v téměř každé domácnosti. Mohou se dělit na interiérové, nebo exteriérové.
Typickým materiálem pro interiérové žaluzie je hliník. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo a to platí i v případě žaluzií, kde lamely nemusí být jen z hliníku, ale i ze dřeva. S touto stínící technikou má místnost má pak přírodní nádech a vypadá útulněji.
Lamely žaluzií se vyrábí v různém barevném provedení. Uchycení žaluzií je také různorodé, ale nejrozšířenějším je uchycení na stěnu.
Žaluzie mají tzv. řetízkové ovládání, díky kterému je možné žaluzie vytahovat, spouštět, ale i naklápět.

Stínící technika Rolux

Stínící technika (venkovní žaluzie)

Venkovní žaluzie zatím nejsou tak rozšířeným prvkem exteriérové stínící techniky, ikdyž mají daleko vyšší účinost při odrážení slunečního záření. Samotné lamely mají velmi příjemný vzhled a dokáží vytvořit velmi příjemné klima v interiéru.
Další podstatnou výhodou oproti vnitřním žaluziím je možnost nastavení ovládací automatiky, která jde zapojit do centrálního elektronického systému řízení.  Se svým moderním designem se tato stínící technika nehodi jen na hypermarkety a nejrůznější průmyslové budovy, ale i na rodinné domy.
Není složitá ani montáž exteriérových žaluzií, která probíhá ať už přímo na okno, nebo na fasádu. Složitá není ani dodatečná montáž. Vertikální žaluzie mají velmi dobrý dekorativní účinek, kdy místnost přemění v útulný interiér. Používají se taktéž na rozdělení větších místností.
Ovládání vertikálních žaluzií může být nejen ručně, ale i pomocí elektromotoru ať už na dálkový ovladač, nebo na centrální systém ovládání jak je tomu u venkovních žaluzií.
Venkovní rolety v současné době používá více a více lidí. Neslouží jen k zamezení slunečního záření do místnosti ale brání i úniku tepla a má vynikající protihlukovou ochranu. Rolety mohou být jak plastové tak i hliníkové, které navíc chrání konstrukce oken před nepříznivými povětrnostními vlivy a tak prodlužují jejich životnost.

Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu nás ochraňují po celý rok, ale nejvíce však v jarních a letních měsících. Jsou nejefektivnější ochranou proti obtížnému hmyzu. I přes praktičnost jejich funkce se stávají dokonalým doplňkem oken a dveří a to díky svému designu.
Samotná síť se skládá ze skelného vlákna, které je potažené plastem. Díky provedení sítí nedochází ke korozi a dobře snáší i teplotní rozdíly. Síť je na okně téměř neviditelná, což je další z mnoha výhod.
V neposlední řadě je nutné zmínit i provedení sítí, která může být buď pevná, nebo rolovací. Síť je umístěna v decentním rámu, který nenarušuje vzhled okna.

Stínící techniku, žaluzie, rolety a sítě proti hmyzu Vám namontujeme v těchto městech:

Brno, Velká Bíteš, Rosice, Velké Meziříčí, Tišnov, Křižanov, Bystřice nad Pernštejnem, Náměšť nad Oslavou, Kuřim, Třebíč a v blízkém okolí.